Podgrzewacze wody


Vitocell 100-H
Vitocell 100-VInstrukcja Obsługi Kotła Gazowego UNIX
Vitocell 100-W

Vitocell 100-H to pewne rozwiązanie ekonomicznego podgrzewu c.w.u. Podgrzewacze pojemnościowe Vitocell 100-H z emaliowaniem Ceraprotect spełniają wszelkie wymagania komfortu i ekonomii podgrzewu c.w.u. i zajmują czołową pozycję w segmencie emaliowanych podgrzewaczy pojemnościowych.

Podgrzewacze pojemnościowe Vitocell 100-V z emaliowaniem Ceraprotect spełniają wszelkie wymagania komfortu i ekonomii podgrzewu c.w.u. i zajmują czołową pozycję w segmencie emaliowanych podgrzewaczy pojemnościowych. Przy większym zapotrzebowaniu na c.w.u. można przy pomocy kolektorów wody grzejnej i c.w.u. podgrzewacze można łączyć w baterie, również przy pomocy połączeń systemowych dla podgrzewaczy Vitocell 100-V o pojemności 300 i 500 litrów.

Atrakcyjne cenowo i zharmonizowane kolorystycznie podgrzewacze  Vitocell 100-W produkowane są w dwu wariantach: do zawieszenia na ścianie lub ustawienia pod kotłem (względnie obok).

Dostępna jest również biwalentna wersja podgrzewacza o pojemności 300 lub 400 litrów i z dwoma wężownicami grzewczymi, dla równoległej pracy kotła wiszącego oraz instalacji solarnej.

Pojemność: od 80 do 400 litrów

Vitocell 300-H
Vitocell 300-V
Vitocell 300-W

Pojemnościowy podgrzewacz wodyVitocell 300-H z nierdzewnej stali szlachetnej.
Podgrzewacz pozwala na zachowanie higieny przy przygotowywaniu wody pitnej, bez wpływu na jej jakość. Wynika to z zastosowania wysokiej jakości powierzchni zbiornika.
Podgrzewcz nie wymaga stosowania anody ochronnej jako dodatkowego zabezpieczenia przed korozją, a więc nie występują koszty wtórne.

Pojemność: 160 do 500 l

Pojemnościowy podgrzewacz wody Vitocell 300-V z nierdzewnej stali szlachetnej. Higieniczne, komfortowe i ekologiczne podgrzewanie c.w.u.
Podgrzewacz pozwala na zachowanie higieny przy przygotowywaniu wody pitnej, bez wpływu na jej jakość. Wynika to z zastosowania wysokiej jakości powierzchni zbiornika.
Podgrzewcz nie wymaga stosowania anody ochronnej jako dodatkowego zabezpieczenia przed korozją, a więc nie występują koszty wtórne.

Pojemność: 130 do 500 l.

Pojemnościowy podgrzewacz wody dla wysokich wymagań – z wysokostopowej sali nierdzewnej.

Vitocell 300-W w połączeniu z naszymi wiszącymi kotłami gazowymi zapewnia najwyższy komfort korzystania z ciepłej wody – tak pod względem ekonomicznym, jak i higienicznym.

Pojemność: 160 i 200 l.

Zasobnik c.w.u. do pracy w systemie ładowania (zewnętrzny wymiennik ciepła)

Zasobniki Vitocell 100-L przeznaczone są do zastosowania przy zwiększonym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Podgrzewanie wody realizowane jest przez zewnętrzny wymiennik ciepła o dużej wydajności. W dużych obiektach możliwe jest łączenie zasobników w baterie dla zagwarantowania pełnego komfortu wody użytkowej

Pojemność: 500, 750 lub 1000 litrów

 

 

 

 

 

 

 

Podgrzewacze biwalentne c.w.u. do współpracy z kotłami grzewczymi i instalacjami solarnymi

Vitocell 100-U
Vitocell 100-B
Vitocell 300-B

Vitocell 100-U to atrakcyjne pod względem kosztów i designu rozwiązanie podgrzewacza biwalentnego c.w.u. wyposażonego w osprzęt do współpracy z kolektorami słonecznymi. Powierzchnie podgrzewacza wykonane są ze stali emaliowanej Ceraprotect. W podgrzewaczu biwalentnym Vitocell 100-U ciepło z kolektorów słonecznych przekazywane jest wodzie użytkowej przez dolną wężownicę grzejną. Górna wężownica grzejna zapewnia ew. dogrzewanie wody przez kocioł grzewczy. W skład wyposażenia podgrzewacza wchodzi kompletna stacja pompowa Solar-Divicon z armaturą oraz automatyka Vitosolic 100. Takie rozwiązanie oszczędza koszty inwestycji oraz wykonawstwa, zmniejsza wymagania na powierzchnię zabudowy w stosunku do tradycyjnego podgrzewacza i osprzętu.

Biwalentne pojemnościowe podgrzewacze c.w.u.Vitocell 100-B wyposażane są w dwie wężownice: pokryte odporną na korozję emalią Ceraprotect z obudową w kolorze białym (jako Vitocell 100-W) lub srebrzystym (jako Vitocell 100-B). W podgrzewaczach biwalentnych ciepło z kolektorów słonecznych przekazywane jest wodzie przez dolną wężownicę grzejną. Górna wężownica grzejna zapewnia ew. dogrzewanie c.w.u. przez kocioł grzewczy.

Biwalentne pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. Vitocell 300-B z wysokostopowej nierdzewnej stali szlachetnej z obudową w kolorze srebrzystym. W podgrzewaczach biwalentnych ciepło z kolektorów słonecznych przekazywane jest wodzie przez dolną wężownicę grzejną. Górna wężownica grzejna zapewnia ew. dogrzewanie c.w.u. przez kocioł grzewczy. Dostępne w wersji leżącej lub stojącej.

Z

Vitocell 100-V CVW

Vitocell 100-V CVW to Pojemnościowy podgrzewacz wody (typ CVW) ze stali z podwójną warstwą emalii Ceraprotect o pojemności 390 litrów.
Specjalna konstrukcja do współpracy z pompą ciepła, a także instalacją solarną.

Pojemność: 500, 750 lub 1000 litrów

Zasobniki buforowe wody grzewczej do współpracy z instalacjami solarnymi, pompami ciepła i kotłami grzewczymi (także kominkami)

Vitocell 100-E
Vitocell 140-E
Vitocell 160-E

Zbiornik buforowy wody grzewczej Vitocell 100-E przeznaczony jest do magazynowania ciepła, szczególnie przy współpracy z instalacją solarną (np. dla wspomagania ogrzewania budynku), pompą ciepła czy też kotłem na paliwo stałem (także kominkiem). Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest przejmowanie nadwyżek ciepła w sytuacji ograniczonego jego odbioru i oddawanie w czasie późniejszych potrzeb. Przejmowanie ciepła przez wodę grzewczą odbywa się poprzez dodatkowy zewnętrzny wymiennik ciepła.
Pojemność 750 lub 950 litrów.

Typ SVW: 200 litrów
Typ SVP: 400, 750, 950 litrów

Zbiornik buforowy wody grzewczej Vitocell 140-E przeznaczony jest szczególnie do współpracy z małymi instalacjami solarnymi przeznaczonymi dla wspomagania ogrzewania budynków jednorodzinnych lub też z dużymi instalacjami solarnymi podgrzewającymi ciepłą wodę użytkową. Dzięki wbudowaniu wężownicy grzewczej, podłączenie instalacji solarnej jest szczególnie łatwe, nie wymagając zastosowania zewnętrznego wymiennika ciepła i dodatkowej pompy obiegowej jak w tradycyjnych zbiornikach.

Pojemność 750 lub 950 litrów.

Zbiornik buforowy wody grzewczej Vitocell 160-E przeznaczony jest szczególnie do współpracy z małymi instalacjami solarnymi przeznaczonymi dla wspomagania ogrzewania budynków jednorodzinnych lub też z dużymi instalacjami solarnymi podgrzewającymi ciepłą wodę użytkową. Dzięki wbudowaniu wężownicy grzewczej, podłączenie instalacji solarnej jest szczególnie łatwe, nie wymagając zastosowania zewnętrznego wymiennika ciepła i dodatkowej pompy obiegowej jak w tradycyjnych zbiornikach. Wężownica pracuje w trybie ładowania warstowego dzięki zastosowaniu cylindra z pionową perforowaną rurą kierującą podgrzewaną wodę do górnych stref zbiornika.

Pojemność 750 lub 950 litrów.

Zasobniki buforowe wody grzewczej do współpracy z instalacjami solarnymi, pompami ciepła i kotłami grzewczymi (także kominkami) z wbudowaną funkcją podgrzewania c.w.u.

Vitocell 340-M
Vitocell 360-M

Vitocell 340-M jest kombinacją zbiornika buforowego wody grzejnej z podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Łączy w sobie kilka funkcji: przygotowany jest do przyłączenia wielu źródeł ciepła – obok olejowego lub gazowego kotła grzewczego można również przyłączyć kocioł na paliwo stałe, pompę ciepła i kolektory słoneczne.

Pojemność całkowita 750 lub 950 litrów.

Vitocell 360-M jest kombinacją zbiornika buforowego wody grzejnej z podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Łączy on w sobie kilka funkcji: przygotowany jest do przyłączenia wielu źródeł ciepła – obok olejowego lub gazowego kotła grzewczego można również przyłączyć kocioł na paliwo stałe, pompę ciepła i kolektory słoneczne. System tzw. ładowania warstwowego objętości zbiornika, zwiększa efektywność pracy instalacji solarnej. 

Pojemność całkowita 750 lub 950 litrów.