Ogrzewanie podłogowe

[metaslider id=402]

Rożne rozwiązania ogrzewania podłogowego

Uponor zapewnia rozwiązania wodnego ogrzewania podłogowego zarówno dla budynków nowych, jak i remontowanych. Systemy ogrzewania podłogowego są korzystne dla zdrowia. Niewidoczna instalacja eliminuje konieczność czyszczenia przestrzeni za grzejnikami oraz mycia widocznych rur. Systemy te prawie nie powodują unoszenia się kurzu, dlatego stanowią idealne rozwiązanie dla alergików. Subtelne ciepło płaszczyznowe emitowane przez ogrzewanie płaszczyznowe Uponor oddziałuje bezpośrednio na ciało ludzkie, z pominięciem etapu wstępnego ogrzania powietrza w pomieszczeniu. W wyniku tego uzyskujemy ten sam poziom komfortu, ale przy niższej temperaturze o 2°C. Jest to korzystne dla ludzkiego zdrowia, ponieważ mając ciepłe stopy i chłodną głowę czujemy się najlepiej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy metr kwadratowy Państwa domu może ogrzewać pomieszczenia i zapewniać zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Możliwe jest zastosowanie różnych źródeł ciepła, jednak system uzyska najwyższą efektywność współpracując z odnawialnymi źródłami energii. Korzystanie z systemów ogrzewania podłogowego umożliwia oszczędności do 12% energii i kosztów utrzymania w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań grzewczych.

Integralną częścią ogrzewania podłogowego jest zintegrowany system regulacji, który czuwa nad utrzymaniem najwyższego poziomu komfortu. Bezprzewodowa automatyka pokojowa z systemem auto-regulacji obejmuje opatentowane, unikalne rozwiązania marki Uponor, które stanowią najświeższą innowację w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia podłogowego. To nowy sposób na inteligentne kontrolowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach przy użyciu nowoczesnych technologii, a także na obniżenie zużycia energii. Ponieważ wszystkie systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego pracują w niskich zakresach temperatur zużycie energii jest już na wstępie niższe niż w przypadku większości rozwiązań innego typu.